Na co zwracać uwagę, podczas zakupu kozaków?

08 lis, 2019

Kupno butów nie wydaje się trudne. Przecież wystarczy je przymierzyć, sprawdzić, czy są wygodne i… to wszystko. Niestety, wygoda to nie jedyny aspekt, na który powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu skórzanych kozaków.

Na co zwracać uwagę, podczas zakupu kozaków

Podeszwa

Kozaki są butami, które mają nam służyć w najróżniejszych warunkach pogodowych. I choć nieocieplane wersje kozaków z powodzeniem możemy nosić latem, najczęściej kupujemy je na okres jesienno-zimowy.

Podeszwa butów spełnia zadanie izolacyjne, a w zimnych miesiącach im jest grubsza, tym lepiej. Cienkie spody nie będą w stanie chronić naszej nogi przed zimnem bijącym z podłoża i nie pomoże na to nawet dobrze ocieplona cholewka.

Drugim ważnym czynnikiem, jest wygląd podeszwy. Ale niestety nie pod względem mody, a praktyczności. Podeszwa na zimę nie może być gładka. Co prawda przed poślizgnięciem się na lodzie nie uchroni nas żaden but, ale całkowicie gładka powierzchnia sprawi, że będziemy się ślizgać nawet na śniegu.

Na co zwracać uwagę, podczas zakupu kozaków

Cholewka

Dobór cholewki w dużej mierze zależy od tego, jak mamy zamiar nosić buty. Czy do sukienek? A może chcemy wkładać do środka spodnie? Czy też spodnie mają znaleźć się na wierzchu?

Jeżeli planujemy chować do środka spodnie lub chcemy wyszczuplić nogi, szersza cholewka spełni swój zadanie. Wąska cholewka będzie idealna do sukienek, zmieści się także pod spodnie. Jednak, jeżeli zależy nam na zachowaniu ciepła, idealnie przylegająca cholewka nie będzie dobrym rozwiązaniem. Powietrze znajdujące się w bucie tworzy w zimie ciepłą warstwę izolacyjną – której się pozbawiamy, wybierając perfekcyjnie przylegające buty.

Wybierając kozaki za kolano, szczególną uwagę musimy wrócić na to, jak trzymają się nogi. Ostatnią rzeczą, jaką chcemy robić, to poprawianie cholewki co kilka kroków.

Materiał

Dobry i wytrzymały materiał jest niezbędny w okresie jesienno-zimowym. Buty muszą wytrzymać ulewne deszcze, chlapę, mróz, śnieg czy sól rozrzucaną po drogach. Decydując się na materiał wątpliwej jakości, skazujemy się na buty, które nie podołają swojemu zadaniu.

Najlepszym wyborem są buty skórzane. Dlaczego?

Naturalna skóra włoska jest wytrzymała. Posiada właściwości oddychające, które dbają o odpowiednią wentylację butów. Równocześnie, doskonale wytrzymuje skrajne warunki pogodowe. Właściwie pielęgnowane kozaki ze skóry naturalnej mogą służyć nam przez wiele lat.

Ocieplenie

Nie mniej istotną kwestią, jest ocieplenie kozaków. Najczęściej buty ocieplane są kocem obuwniczym, jednak nie wszystkie kozaki będą tak samo ciepłe. Część z nich nadaje się tylko na wiosenne lub jesienne dni, są więc albo nieocieplane wcale, albo ocieplenie zostało zastosowane tylko w stopie buta.

Kozaki zimowe ocieploną mają zarówno stopę, jak i cholewkę. Ponieważ w Polsce miewamy albo bardzo łagodne zimy, albo mrozy sięgające -25 stopni, warto mieć w swojej szafie buty, które nas przed nimi ochronią.

Koniecznie sprawdź naszą kolekcję kozaków ze skory naturalnej i wybierz swoje wymarzone!

Czarne kozaki Alissa Zamszowe kozaki Samantha camel Zamszowe kozaki Victoria cappuccino

Czarne kozaki Alissa | Zamszowe kozaki Samantha camelZamszowe kozaki Victoria cappuccino

Czarne kozaki Giana Zamszowe kozaki Velino camel Zamszowe kozaki Alissa cappuccino

Czarne kozaki Giana | Zamszowe kozaki Velino camelZamszowe kozaki Alissa cappuccino

Komentarze

Zostaw komentarz